Teknopanel Sakarya, Manisa, İstanbul Ve Mersin Fabrikalarında Üretilen Teknopor EPS Ürünü İçin EPD Belgesi Aldı!

Teknopanel Sakarya, Manisa, İstanbul Ve Mersin Fabrikalarında Üretilen Teknopor EPS Ürünü İçin EPD Belgesi Aldı!

Teknopanel Metsims danışmanlığında Sakarya, Manisa, İstanbul ve Mersin fabrikalarında üretilen Teknopor EPS ürünü için EPD Belgesi aldı.

Teknopanel 2005 yılından itibaren bugüne, dört duvarı aşan fikirleriyle, müşterilerine dünya standartlarında hizmet vermek için çalışmaktadır. Teknopanel çatısı altında; Teknopanel sandviç panelleri, Deltapan, Teknopor EPS ürünleri ve Teknosistem mantolama sistemleri adıyla 4 farklı markasıyla sektöre hizmet vermektedir.

Teknopanel, toplam 123.000 m2 alanda Mersin (Genel Merkez), Sakarya, Manisa ve İstanbul tesislerinde TeknoPor EPS üretimini gerçekleştirmektedir. İlk üretim tesisleri 34.000 m² alan üzerine kurulu ve bugün de hala genel merkezleri olan Mersin fabrikasıdır. Yüksek standartlarda üretim yapma hedefiyle, 2013 yılında 35.000 m² alana sahip Sakarya fabrikalarını kurmuşlardır. 2016’da temellerini attıkları İzmir’de 46.000 m²’lik, 2018’de de İstanbul’da hayata geçirdikleri 8.000 m²’lik yeni yatırımlarıyla büyüme stratejilerini sürdürdüler ve üretim tesislerini toplamda 123.000 m²’ye çıkarttılar.

Teknopor, Teknopanel’in EPS ısı yalıtım paneli markasıdır. Teknopor EPS “genişletilmiş polistiren sert köpük”, köpük formunda ekonomik ve hafif bir ısı yalıtım malzemesidir. Genellikle kapalı gözenekli yapıya sahip %98 hava ve %2 plastikten oluşan beyaz termoplastiktir.

Teknopanelin Metsims danışmanlığında Sakarya, Manisa, İstanbul ve Mersin fabrikalarında üretilen Teknopor EPS ürünü için aldığı EPD Belgeleri EPD belgeleri EPD Turkey ve The International EPD System sistemlerinde kayıt edilmiştir. Kayıtlı EPD belgeleri tüm dünya pazarlarında geçerlidir.

Teknopor EPS Sakarya, Manisa , İstanbul ve Mersin Fabrikaları için alınan EPD Belgelerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.